Istnieje wiele sposobów na odmłodzenie twarzy i poprawę wyglądu. Świetnym tego przykładem jest usunięcie doliny łez pod oczami. Jak wygląda taki zabieg? Czy efekty będą zadowalające? Czego dokładnie się spodziewać? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie.
Czym jest dolina łez pod oczami?
Dolina łez pod oczami to wąskie paski na skórze, zwykle o nieco ciemniejszym kolorycie. Zwykle zaczynają się od strony policzka, okalając oko aż po sam kącik. To zjawisko, które sprawia, że człowiek wygląda na zmęczonego i znacznie starszego. Z tego względu popularnym zabiegiem jest usuwanie doliny łez pod oczami. Warto pamiętać, że cienie z ciemniejszą skórą mogą być efektem wielu schorzeń: serca, nerek, tarczycy. Niektóre osoby mogą mieć tendencję do powstania doliny łez uwarunkowaną genetycznie. Z reguły jednak głębokie i ciemne cienie pojawiają się wraz z procesem starzenia – jednak w niektórych przypadkach takie zjawisko zachodzi wyjątkowo wcześnie, głównie w okolicach 25-30 roku życia. Przyczyną jest utrata kolagenu oraz elastyny w skórze, co dodatkowo prowadzi do wiotczenia mięśni. Współczesna medycyna pozwala wyeliminować dolinę łez pod oczami. Wówczas twarz staje się znacznie młodsza, pełna energii i pozytywnych emocji. Pamiętaj jednak, że powstanie doliny łez jest odwracalne.
Jak usunąć cienie pod oczami? Sposoby na likwidację doliny łez
Doskwiera Ci dolina łez? Zastanawiasz się, jak usunąć cienie pod oczami? Najskuteczniejszą formą, a zarazem maksymalnie bezpieczną i wyjątkowo popularną, jest mezoterapia igłowa. To zabieg z zakresu medycyny estetycznej, opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsca, wymagające interwencji. Taki zabieg nie generuje obrzęków, a efekty są dosłownie fenomenalne. Wielu lekarzy stosuje tego rodzaju rozwiązanie ze względu na bardzo wysoki poziom efektywności. Skoro wiesz już, jak usunąć cienie pod oczami, warto przybliżyć temat zabiegu mezoterapii. Czynność ta pozwala poprawić napięcie skóry, dodatkowo redukując cellulit. Jest także wykorzystywana do eliminacji doliny łez. Choć najczęściej zabieg polega na podawaniu kwasu hialuronowego, równie często pod skórę pacjenta trafia osocze bogatopłytkowe. W przypadku usuwania cieni pod oczami, mezoterapia pozwala uzupełnić ubytek pod skórą. Efektem zabiegu jest większe napięcie, a także brak ciemniejszej barwy naskórka. Należy pamiętać, że dawka kwasu hialuronowego dodatkowo odpowiada za lepsze nawilżenie oraz niższą podatność na powstawanie zmarszczek.
Sprzęt wykorzystywany do redukcji doliny łez pod oczami
Podstawowym elementem wyposażenia wykorzystywanym przez lekarzy do redukcji doliny łez pod oczami są igły do mezoterapii. To sprzęt jednorazowy, umożliwiający podanie preparatu pod skórę drogą iniekcji. Lekarze powinni sięgać po wyroby najwyższej jakości, które są nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim zapewniają pacjentom wysoki poziom komfortu podczas wykonywania zabiegu. Igły do mezoterapii wytwarza się ze stali – są cienkie, co redukuje uczucie bólu w trakcie iniekcji. Ich nasadki pasują do strzykawek Luer Lock i Luer. Należy pamiętać, że tego rodzaju sprzęt może być dostępny w wielu zróżnicowanych wariantach. Igły do mezoterapii posiadają odrębny rozmiar, dlatego należy dobierać je zgodnie z typem wykonywanego zabiegu oraz charakterystyką pacjenta. Na szczególną uwagę zasługują także strzykawki do mezoterapii. Najczęściej podczas zabiegu wykorzystuje się modele dwuczęściowe, pozwalające na szybką, dokładną i co najważniejsze bezpieczną iniekcję pod skórą. Konstrukcja tego rodzaju wyrobów powinna być trwała. Przydatną częścią strzykawek do mezoterapii jest miarka, pozwalająca w odpowiedni sposób dawkować podawane preparaty. Dzięki nim zabieg jest wygodniejszy i zapewni pojawienie się efektów w stosunkowo krótkim czasie. Dobierając strzykawki, należy wybrać je w taki sposób, aby pasowały do wykorzystywanych igieł do mezoterapii. Lekarze zwracają uwagę na ich pojemność oraz sposób użycia. W medycynie estetycznej konieczne jest wykorzystanie także środków do dezynfekcji oraz odzieży jednorazowej. To kolejne elementy wyposażenia, o których nie może zapomnieć lekarz specjalista przygotowujący się do przeprowadzenia zabiegu z zakresu mezoterapii igłowej.
Właściwości kwasu hialuronowego
Czy wiesz, dlaczego podczas zabiegu redukcji doliny łez podaje się kwas hialuronowy? To substancja, która w organizmie człowieka znajduje się naturalnie, jednak wraz z wiekiem, pojawiają się ubytki. Wówczas skóra wiotczeje, traci energiczność i zaczyna opadać, często zmieniając kolor na nieco ciemniejszy. To dlatego w medycynie estetycznej wykorzystuje się igły do mezoterapii igłowej wraz ze strzykawkami do podawania kwasu hialuronowego. Substancja ta pozwala spajać kolagen oraz elastynę, więc struktura tkanek ulega odnowieniu. Ciało staje się wizualnie młodsze i pełne energii. Właściwości kwasu hialuronowego są naprawdę wyjątkowe – substancja ta absorbuje wodę, nadając skórze nawilżenie. Jednocześnie nadaje elastyczności oraz żywotności. Tego rodzaju preparaty w medycynie estetycznej są stosowane nie tylko do usuwania doliny łez, ale także redukcji zmarszczek, czy spłycania rozstępów.