suma: 0,00 zł do kasy
Opcje przeglądania

Terapia tlenowa – czym jest?

Tlenoterapia, nazywana terapią tlenową, to czynność, której celem jest zwiększenie stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez chorego. Takie rozwiązanie przydaje się podczas przewlekłej niewydolności oddechowej. W takiej sytuacji pacjent może doświadczać wielu przyjemnych dolegliwości, na przykład duszności, kłopotów ze snem, brak apetytu, czy niedotlenienie. Natomiast wykonywanie terapii tlenowej pomaga nie tylko doraźnie, ale również w nieco dłuższej perspektywie, bowiem znacznie poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego poprzez zmniejszenie ciśnienia w tętnicy płucnej. W efekcie objawy niewydolności pojawiają się znacznie rzadziej i są słabsze. Aby terapia tlenowa mogła być poprawnie przeprowadzona, konieczne jest wykorzystanie stosownego wyposażenia. To przede wszystkim maska wraz z drenami oraz specjalny filtr elektrostatyczny. Tego rodzaju wyposażenie dostępne jest w asortymencie sklepu Lumamed. Jeżeli prowadzisz gabinet medyczny, wspólnie z nami możesz zadbać o wyposażenie swojej placówki.

 

Czytaj więcej

Sprzęt do tlenoterapii dla gabinetów medycznych

Podstawowym sprzętem do tlenoterapii są maski, które przykłada się do twarzy podczas leczenia. Najczęściej są przezroczyste i wykonane z nietoksycznego materiału, na przykład PCV. Szczególnie wygodne są modele posiadające gumkę mocującą – wówczas sprzęt może być odpowiednio dopasowany, co pozytywnie wpływa na komfort. Sprzęt do tlenoterapii w postaci maski pozwala na dostarczanie leku (a w tym przypadku tlenu) bezpośrednio w głąb układu oddechowego wraz z wykonywanym wdechem. Na szczególną uwagę zasługują także filtry elektrostatyczne o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Produkty dostępne w naszym asortymencie wyróżniają się wysoką skutecznością, dlatego są powszechnie stosowane w gabinetach medycznych. Należy również pamiętać o ewentualnych przedłużaczach drenów – to akcesoria przydatne zarówno w domu, jak i placówkach lekarskich. Przypominamy, że sprzęt do tlenoterapii dostępny w Lumamed jest wyposażeniem z górnej półki, które zostało opracowane przez sprawdzone marki. Produkty te stanowią synonim niezawodności oraz bezpieczeństwa!

Urządzenia do tlenoterapii

Bardzo często lekarze specjaliści zalecają leczenie domowe, bez konieczności ciągłego odwiedzania gabinetu medycznego. W takiej sytuacji konieczne jest zaopatrzenie się w urządzenia do tlenoterapii, które będą zawsze pod ręką. W Lumamed sprzęt dostarczamy nie tylko profesjonalnym placówkom, ale również klientom indywidualnym. Przypominamy, iż dostępne produkty mimo wielu podobieństw mogą różnić się od siebie specyfikacją i właściwościami. Dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z poszczególnymi wyrobami. Wówczas każda osoba znajdzie urządzenia do tlenoterapii dostosowane do indywidualnych potrzeb, które zapewnią skuteczne działanie.

 

Cewnik do podawania tlenu przez nos, wąsy tlenowe Cewnik do podawania tlenu przez nos, wąsy tlenowe
Producent: Zarys
Cena: 1,45 zł netto: 1,34 zł
zobacz więcej
Maska tlenowa z nebulizatorem i drenem Maska tlenowa z nebulizatorem i drenem
Producent: Zarys
Cena: 5,49 zł netto: 5,08 zł
zobacz więcej
Maska tlenowa z workiem i drenem 2,1m Maska tlenowa z workiem i drenem 2,1m
Producent: Intergos
Cena: 7,50 zł netto: 6,94 zł
zobacz więcej
Przedłużacz, dren tlenowy 210 cm o przekroju gwiazdkowym Przedłużacz, dren tlenowy 210 cm o przekroju gwiazdkowym
Cena: 1,30 zł 1,70 zł netto: 1,20 zł 1,57 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium