suma: 0,00 zł do kasy
Złamana ręka w gipsie – jak długo boli? Jak przebiega rehabilitacja? 0

Złamania to bardzo częste urazy wśród ludzi w każdym wieku. Niestety często wiążą się z uciążliwymi, długotrwałymi dolegliwościami. Powrót do formy i rehabilitacja po złamaniu mogą trwać nawet kilka miesięcy. W tym czasie możesz odczuwać dyskomfort i ból. Zastanawiasz się, jak długo boli złamana ręka w gipsie? I czy po zdjęciu opatrunku wszystko wróci do normy?

czytaj całość »
Jak spać na poduszce ortopedycznej? Sposoby na ból kręgosłupa 0

Jak pokonać stres, zwalczyć przemęczenie, rozdrażnienie i uspokoić skołatane nerwy? Są na to różne sposoby. Jednak najlepszy jest po prostu sen. Zdrowy i spokojny wypoczynek to podstawa regeneracji organizmu. Zapewnić ją może między innymi poduszka ortopedyczna. Jednak, aby skorzystać z jej dobrodziejstw, trzeba znać odpowiedź na jedno, bardzo ważne pytanie: jak spać na poduszce ortopedycznej. Chciałbyś poznać ten sekret? Czytaj dalej!

czytaj całość »
Rodzaje podkładów medycznych 0
Rodzaje podkładów medycznych

Podkłady medyczne stosowane między innymi podczas operacji oraz zabiegów posiadają szereg istotnych zastosowań. Mogą być umieszczane na kozetkach, fotelach oraz łóżkach. Wyroby te gwarantują komfort, ale co najważniejsze, są elementami sterylnymi, dlatego skutecznie zabezpieczają pacjenta przed czynnikami zewnętrznymi. Są stosowane między innymi w szpitalach oraz gabinetach.

czytaj całość »
Odzież jednorazowa do gabinetu medycznego – co wybrać? 0
Odzież jednorazowa do gabinetu medycznego – co wybrać?

Osoby pracujące w branży medycznej – a przede wszystkim lekarze specjaliści oraz pielęgniarki – potrzebują odpowiedniej odzieży, zwykle o charakterze jednorazowym, aby zagwarantować sobie i pacjentom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jeżeli prowadzisz własny gabinet, z pewnością zastanawiasz się, jakie dokładnie zaopatrzenie wybrać i dlaczego. Postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się odzieży medycznej, przedstawić zalety poszczególnych wyrobów oraz miejsca i sytuacje ich najczęstszego zastosowania.

czytaj całość »
Co powoduje drętwienie lewej ręki i jak przeciwdziałać? Koniecznie sprawdź! 0

Drętwienie lewej ręki jest niezwykle dokuczliwym objawem. Może być poważnym sygnałem zagrożenia życia oraz zdrowia, jak i stosunkowo niegroźną dolegliwością. Absolutnie nie należy bagatelizować takiego stanu rzeczy. Niezależnie, czy ma to związek z niewłaściwym stylem życia i dietą, czy też problemami kardiologicznymi lub neurologicznymi. Co powoduje drętwienie kończyny i jak należy reagować w takim przypadku? Odpowiedzi udzielimy w poniższym tekście.

czytaj całość »
Cieśń nadgarstka - wszystko, co musisz o niej wiedzieć 0

Zespół cieśni nadgarstka jest chorobą, która powstaje w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, czyli nerwu biegnącego w kanale nadgarstka. Jej przyczyny mogą być różne, jednak na ogół wiążą się z regularnym przeciążeniem ręki. Dotyczy to wykonywania tych samych czynności np. długotrwałego pisania na klawiaturze lub pracy z myszką od komputera. Zwykle dotyka ręki dominującej i może wystąpić u ludzi w różnym wieku, choć głównie spotykana jest u osób po 50. roku życia. Statystycznie kobiety chorują na cieśń nadgarstka trzy razy częściej od mężczyzn. Współcześnie jest to jedna z notorycznie spotykanych neuropatii.Jak sobie z nią radzić?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium