suma: 0,00 zł do kasy
Opcje przeglądania
Promocja

Medyczne latarki do gabinetów

Latarka lekarska powinna znaleźć się w praktycznie każdym gabinecie, w którym przyjmowani są pacjenci. Tego rodzaju sprzęt jest stosowany przede wszystkim podczas badania źrenic – mogą również służyć podczas oględzin jamy ustnej i gardła. Pozwalają dokładnie dostrzec każdy element ciała, co następnie sprzyja wydaniu trafnej diagnozy. Najczęściej jednak latarki lekarskie, nazywane internistycznymi, wykorzystuje się podczas analizy zachowania źrenic, a dokładniej ich reaktywności. Taka kontrola pozwala sprawdzić reakcję oczy na światło, jednocześnie specjalista może poszukiwać ciał obcych w ich obrębie, na przykład po urazie głowy. Zaprezentowane akcesoria posiadają ergonomiczną obudowę, dlatego podczas użytkowania są maksymalnie wygodne. Kształtem bardzo często przypominają klasyczny długopis – niejednokrotnie wyposażone są w specjalne haczyki, umożliwiające wsunięcie za kartkę papieru lub kieszeń. W trosce o potrzeby specjalistów przygotowaliśmy diagnostyczne latarki medyczne o różnych wymiarach i kolorystyce. W sklepie internetowym Lumamed każdy klient znajdzie coś dla siebie!

 

Czytaj więcej

Latarki do diagnostyki medycznej – przydatne w każdej placówce medycznej

Przedstawione latarki do diagnostyki medycznej powinny być wykorzystywane do badania w odrobinę przyciemnionym pomieszczeniu – wówczas źrenice stają się szersze, niż normalnie. Pozytywnym sygnałem jest zjawisko, gdy pod wpływem światła źrenice ulegają zwężeniu. To naturalna reakcja wskazująca, iż oko funkcjonuje prawidłowo. Warto pamiętać, że wiązka światła z latarki do diagnostyki medycznej powinna spowodować, iż obie źrenice będą zachowywać się w dokładnie ten sam sposób. Natomiast w przypadku dośrodkowego defektu źrenicznego występuje zaburzenie ich działania. Specjalista medyczny jest w stanie szybko zauważyć tego rodzaju schorzenie, należy jednak wykorzystać ku temu odpowiednie wyposażenie. Dlatego w sklepie internetowym Lumamed przygotowaliśmy latarki lekarskie, które są w stanie pracować przez bardzo długi czas. Żywotność niektórych modeli sięga nawet dziesięciu tysięcy roboczogodzin, co stanowi niezwykle imponujący wynik.

Sprzęt lekarski na miarę wymagających klientów

Latarki dostępne w naszej ofercie przydają się nie tylko w diagnostyce medycznej. To akcesoria, które powinny znaleźć się w praktycznie każdym gabinecie lekarskim, bez względu na specjalizację placówki. Przedstawiony sprzęt jest po prostu przydatny, a na dodatek nie zajmuje zbyt wiele wolnej przestrzeni i nie wymaga dużej inwestycji. Dodatkowo pragniemy przypomnieć, iż w sklepie internetowym Lumamed przygotowaliśmy zdecydowanie bardziej kompleksowy asortyment. Wyposażenie dostarczamy wielu wykwalifikowanym gabinetom, między innymi ortopedycznym, chirurgicznym, okulistycznym, czy laryngologicznym. Proponujemy nie tylko akcesoria, ale również specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas badań lub zabiegów. To materiały opatrunkowe, skalpele, a także odzież ochronna oraz środki higieny. Wspólnie z nami odpowiednio przygotujesz się na wizytę pacjenta.

 

Latarka internistyczna Latarka internistyczna
Producent: GAMA S.C.
Cena: 14,30 zł netto: 13,24 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium