Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kolan najczęściej dotykają osoby starsze. Pojawiający się w ich rezultacie, uciążliwy ból uniemożliwia swobodne funkcjonowanie. Niestety, powszechnie stosowane metody leczenia, rehabilitacja i farmakologia z czasem przestają przynosić pożądane rezultaty. Wówczas konieczny jest zabieg wszczepienia endoprotezy kolana. Na czym polega ta ingerencja chirurgiczna, jak długo trwa rehabilitacja po endoprotezie kolana i jakich rezultatów możesz się spodziewać? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania pojawiające się wokół endoprotezoplastyki!

Jakie są objawy zwyrodnienia stawu kolanowego?

Zastanawiasz się, czy endoproteza kolana może Ci pomóc? O tym może zdecydować wyłącznie lekarz. Niemniej jednak, jeśli zmagasz się takimi objawami, jak ból kolan podczas ruchu, utrudnione wchodzenie po schodach, pojawiająca się rano sztywność stawu kolanowego albo jego charakterystyczne trzeszczenie, warto skonsultować swoje wątpliwości ze specjalistą.

Czym jest endoproteza stawu kolanowego?

Endoproteza stawu kolanowego jest implantem wykonanym z biomateriałów. Charakteryzuje się wysoką trwałością, jest przyjazna dla organizmu i skutecznie spełnia swoje zadanie. Zostaje wszczepiona w miejsce zużytych już tkanek i od tego momentu przejmuje ich funkcję, odpowiada za ruch i utrzymanie całego ciała.

Kiedy zabieg wszczepienia endoprotezy jest konieczny?

Zabieg endoprotezy kolana dedykowany jest nie tylko osobom starszym. Stosowany jest także w sytuacji, kiedy struktury kolana ulegną uszkodzeniu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Wszczepienie endoprotezy – na czym polega?

Zastanawiasz się, jak długo trwa rehabilitacja po endoprotezie kolana? Wszystko zależy od tego, jak skomplikowana będzie operacja. Zabieg wszczepienia endoprotezy kolana może być całkowity, wówczas cały staw zostaje zastąpiony sztuczną powierzchnią, lub częściowy. W przypadku zabiegu częściowego wymianie podlega wyłącznie uszkodzona część stawu kolanowego.

Jak długo trwa rehabilitacja po endoprotezie kolana?

Decydując się na zabieg z pewnością zastanawiasz się, jak długo trwa rehabilitacja po endoprotezie kolana. Warto pamiętać, że ćwiczenia po takiej operacji będą nakierowane przede wszystkim na zwiększenie siły mięśni, a ich efektywność zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jednak na ogół rehabilitacja przynosi pożądane rezultaty już po około sześciu miesiącach!

Jakie są etapy rehabilitacji po endoprotezie kolana?

Już wiesz, jak długo trwa rehabilitacja po endoprotezie kolana, czas sprawdzić, na jakie etapy jest podzielona. Warto pamiętać, że efektowny i bezpieczny powrót do pełnej sprawności warto zacząć pod okiem specjalisty.

Rehabilitacja po zabiegu wszczepienia endoprotezy kolana rozpocznie się od wczesnych ćwiczeń pooperacyjnych. Proste unoszenia i zginania nóg na tym etapie okażą się być prawdziwym wyzwaniem! Kolejnym krokiem będzie wczesna aktywność, w tym także chodzenie oraz wchodzenie i schodzenie po schodach. Zaawansowane ćwiczenia i czynności wykonasz dopiero w trzecim, ostatnim etapie rehabilitacji.

Jakie są możliwe powikłania?

Powikłania po endoprotezie kolana na szczęście występują rzadko. Dzięki temu rehabilitację po zabiegu można rozpocząć jeszcze szybciej! Warto jednak mieć świadomość możliwych nieprawidłowości. Należą do nich zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna oraz uszkodzenie naczyń krwionośnych podczas operacji.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium