suma: 0,00 zł do kasy
Blog kategorie

Promocje

Nie znalazłeś na stronie produktu, którego potrzebujesz? Daj nam znać!
Jak myć zęby prawidłowo? Przeczytaj, co rekomendują eksperci! 0
Jak myć zęby prawidłowo? Przeczytaj, co rekomendują eksperci!

Wydaje się, że taka czynność, jak mycie zębów jest na tyle powszechna, że omawianie jej ma niewielki sens. Jednak badania pokazują jednoznacznie, Polacy mają spore problemy z tym, jak prawidłowo dbać o jamę ustną. Dlatego w dzisiejszym materiale przeczytasz, co w tej sprawie polecają eksperci.

Myj zęby minimum dwie minuty i dwa razy dziennie

Na początek warto wspomnieć o czasie, jaki trzeba przeznaczyć na mycie zębów. Doświadczenie stomatologów pokazuje, że najkrótszy czas na pielęgnacje jamy ustnej powinien być na poziomie dwóch minut. Jednak bardzo ciekawym trickiem jest szczotkowanie uzębienia tak długo, jak trwa na przykład Twoja ulubiona piosenka. Wtedy od trzech do pięciu minut przeznaczysz na higienę jamy ustnej. Kiedy myć zęby? W zasadzie wszyscy eksperci polecają używanie szczoteczki po każdym większym posiłku. Po zjedzeniu mniejszych przekąsek, które są pozbawione drobnych fragmentów osadzających się na zębach, możesz jedynie przepłukać usta wodą.

Jak myć zęby szczoteczką manualną? 

Nauka mycia zębów zaczyna się najwcześniej w przedszkolu. Jednak rodzice powinni dużo wcześniej uczyć prawidłowych zachowań. Niestety bardzo często zupełnie nieświadomie wiele osób popełnia błędy i nie wie, jak myć zęby w sposób prawidłowy. Dlatego musisz zdawać sobie sprawę, że przed szczotkowaniem jamy ustnej dobrze jest skorzystać z nici dentystycznej, która pomoże usunąć zanieczyszczenia ze szczelin międzyzębowych. Później należy ruchami okrężnymi zacząć od zewnętrznej części zębów przy zamkniętej szczęce. Następnie przejdź do środka i wewnętrznej strony zębów, o której większość osób zapomina.

Mycie zębów szczoteczką elektryczną odbywa się bez wysiłku

W przypadku szczoteczki elektrycznej sprawa mycia zębów jest bardzo łatwa. Przede wszystkim nie należy dociskać głowicy do zęba, ponieważ wysokie obroty i ruchy pulsacyjne głowicy mogą uszkodzić na przykład szkliwo. Także ruchy posuwiste powinno ograniczyć się do minimum. Bardziej skuteczną techniką jest przesuwanie się płynnie po każdym zębie, żeby dać czas włóknom szczoteczki na usunięcie resztek jedzenia.

Intensywny zapach z ust może być przyczyną brudnego języka

Gdy zastanawiasz się, jak myć zęby, jednocześnie zapominasz o języku. Na nim także gromadzą się bakterie. Jeśli jest ich dużo, zaczynają wydzielać intensywny zapach. W takiej sytuacji warto kupić szczoteczki z końcówką do czyszczenia języka lub dodatkowo skorzystać z płynu do płukania ust, który ma właściwości bakteriobójcze. Dzięki temu w stu procentach chronisz jamę ustną przed powstawaniem próchnicy i innych szkodliwych zjawisk, które zmuszają do wizyty u stomatologa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium