Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze latarki medycznej?

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Z pewnością każdy pacjent spotkał się z latarkami internistycznymi. Jeżeli jesteś lekarzem i szukasz tego rodzaju urządzenia dla siebie, bez wątpienia chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu. Dzięki naszym podpowiedziom znajdziesz idealne rozwiązanie, które zapewni satysfakcję podczas pracy.

Czym są i do czego służą medyczne latarki?

Właściwie dobrana latarka medyczna jest w stanie znacznie ułatwić badanie pacjenta. To akcesoria szczególnie popularne w gabinetach lekarskich gdzie przyjmują lekarze pierwszego kontaktu. Urządzenie najczęściej jest wykorzystywane do badania źrenic. Jest przydatne również w kontekście oględzin jamy ustnej oraz gardła. Medyczne latarki znacznie ułatwiają dostrzeżenie wszystkich elementów ciała, a także zmian chorobowych. W efekcie wydanie trafnej diagnozy, zgodnej ze stanem faktyczny, staje się jeszcze prostsze. Warto wiedzieć, że choć tego rodzaju urządzenia potocznie nazywamy latarkami medycznymi, profesjonalnie sprzęt ten powinniśmy określać jako „latarki internistyczne”. W przypadku analizy źrenic badanie polega na sprawdzeniu ich reaktywności, czyli badaniu reakcji na światło. Sprzęt umożliwia odnalezienie ewentualnych ciał obcych, które na przykład w wyniku wypadku trafiły w skórę lub oko. Medyczne latarki są projektowane bezpośrednio z myślą o lekarzach. Z tego względu posiadają starannie wykończoną konstrukcję, której zadaniem jest zapewnienie maksymalnego poziomu komfortu w każdej sytuacji. Zwykle wyposażenie tego typu na pierwszy rzut oka jest podobne do długopisów lub piór. Dzięki niewielkiej, a zarazem ergonomicznej budowie, mogą zmieścić się w kieszeni. Bardzo często sprzęt ten posiada specjalny haczyk, umożliwiający włożenie na przykład za materiał fartucha.

Latarki internistyczne – jakie wybrać?

Wybór latarki internistycznej jest niezwykle istotną kwestią dla każdego lekarza specjalisty. Okazuje się bowiem, że to urządzenia przydające się nie tylko w ciemniejszych pomieszczeniach – po prostu pozwalają lepiej dostrzegać różne elementy podczas diagnozy. Z tego względu w wielu gabinetach sprzęt ten jest wykorzystywany codziennie, nawet podczas profilaktycznych badań. Gdy latarka internistyczna służy do badania źrenic, należy pamiętać, że pod wpływem światła te stają się znacznie węższe. To naturalne zjawisko, które powinno zachodzić zarówno w lewym, jak i prawym oku. Wybierając latarkę internistyczną, zwróć uwagę na budowę danego modelu – pamiętaj, że to niepozorne urządzenie będzie wykorzystywane bardzo często, być może nawet codziennie. Zadbaj więc o własne warunki pracy, wybierając gadżet maksymalnie komfortowy, a jednocześnie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Sięgaj tylko i wyłącznie po jakościowe produkty, których żywotność będzie sięgać kilku tysięcy roboczogodzin. Doskonałym tego przykładem jest latarka internistyczna LED dostępna w sklepie Lumamed. Nie zapominajmy, że to akcesoria powszechnie stosowane nie tylko wśród lekarzy diagnostów oraz w gabinetach pierwszego kontaktu. Wielu medyków wykorzystuje latarki internistyczne podczas swojej pracy, ponieważ są to gadżety po prostu przydatne, a zarazem niewielkie i proste w obsłudze. Zakup sprzętu nie wymaga dużej inwestycji, a urządzenie zapewni wydajną i bezawaryjną pracę przez bardzo długi czas. Latarki internistyczne spotkasz w placówkach ortopedycznych, chirurgicznych, okulistycznych, a także laryngologicznych. Wybierając model dla siebie, sprawdź, czy produkt jest dostępny w zestawie z bateriami. Wówczas ich oddzielny zakup będzie zbędny.

Urządzenia wykorzystywane w gabinecie lekarskim

Choć latarki medyczne cieszą się ogromną popularnością, należy pamiętać, że to niejedyne akcesoria trafiające do gabinetów medycznych. Lekarze podczas przeciętnego dnia pracy korzystają z wielu urządzeń oraz gadżetów, aby odpowiednio zdiagnozować dolegliwości pacjentów. Rozwój technologiczny znacznie ułatwia przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych badań. Dlatego mówiąc o latarkach medycznych, warto także wspomnieć o innych urządzeniach znajdujących powszechne zastosowanie w gabinetach lekarskich pierwszego kontaktu. Przykładem są ciśnieniomierze, odpowiadające za pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Ich obsługa jest stosunkowo prosta, dlatego znajdują zastosowanie również na zapleczu domowym. Nadciśnienie jest początkowo trudne do wykrycia. Dlatego lekarze pierwszego kontaktu bardzo często korzystają ze specjalistycznych urządzeń, aby zweryfikować ciśnienie tętnicze krwi. Przy regularnym badaniu i analizie wyników medyk jest w stanie przedstawić diagnozę. Dzieje się tak, ponieważ jednorazowe sprawdzenie ciśnienia jest niemiarodajne. Pacjenci mogą być narażeni na jednorazowe skoki ciśnienia, na przykład w wyniku stresu. Dlatego lekarz zaleca systematyczne przeprowadzanie badania, aby następnie postawić trafną diagnozę. Do podstawowych urządzeń stosowanych w medycynie należą także stetoskopy, stosowane do osłuchiwania pacjenta w okolicach klatki piersiowej oraz serca. To element przenoszący dźwięki, umożliwiający diagnozę wielu schorzeń przez lekarza.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium