Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Produkty do sterylizacji - co wybrać?

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Sprzęt do sterylizacji to niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu świadczącego usługi z zakresu zdrowia i urody. Poszczególne narzędzia podczas zabiegu mogą mieć kontakt z patogenami, dlatego po każdym zabiegu niezbędna jest ich dezynfekcja i sterylizacja. Prawidłowa sterylizacja i przechowywanie narzędzi są wymagane przez sanepid, gwarantują również bezpieczeństwo dla nas i klienta, ograniczając ryzyko zakażeń krzyżowych.

Akcesoria, które sprawdzą się w profesjonalnej sterylizacji

Skuteczna sterylizacja narzędzi, które wykorzystywane są w zabiegach kosmetycznych i kosmetologicznych, to podstawa wyposażenia każdego gabinetu urody. Salon wyposażony w najlepszy sprzęt i środki do sterylizacji to przecież gwarancja bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości świadczonych usług. Do sterylizacji używać można rozmaitych akcesoriów, a ich typ dobieramy w zależności od konkretnych potrzeb. Jest wiele akcesoriów, które będą niezbędne w sterylizacji. W każdym salonie kosmetycznym jest sporo narzędzi, które przetrzymywać trzeba w sterylnych warunkach. Do tego sprawdzą się najlepiej torebki do sterylizacji papier folia 57x100mm. Są to samoprzylepne papierowo-foliowe koperty, bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Torebka daje możliwość przygotowania pakietów narzędzi, co ułatwia ich późniejsze użytkowanie w zabiegu. Ponadto narzędzia przechowywane w torebkach będą doskonale zabezpieczone przed jakimikolwiek szkodliwymi drobnoustrojami. Z jednej strony torebki znajduje się papier, a z drugiej przezroczysta folia, dzięki której łatwo zidentyfikować umieszczone w niej narzędzia. Torebki te posiadają również specjalny wskaźnik kolorowy 1 klasy, który informuje o przeprowadzonym procesie sterylizacji. W naszej ofercie torebki dostępne są w różnych wymiarach, tak więc pasować będą do narzędzi i akcesoriów w każdym rozmiarze. Bardzo ważne jest to, aby trwający proces sterylizacji kontrolować. Do tego właśnie służy Twindicator Propper - test kontroli sterylizacji. Jest to test paskowy wieloparametrowy, który stosuje się w celu kontroli sterylizacji parą wodną w autoklawach. To wysokiej jakości paski, które spełniają wszystkie niezbędne normy. Na papierowym pasku nadrukowany jest atrament wskaźnikowy. Trwający proces sterylizacji sprawia, że zabarwienie paska wskaźnikowego odpowiednio się zmienia. Przydatne w procesie sterylizacji będą też specjalne taśmy, które wyposażone zostały we wskaźniki procesów i skutecznie określają przebieg danego procesu.

Skuteczne płyny i środki

Aby przeprowadzić proces sterylizacji potrzebne będą nie tylko akcesoria, ale też odpowiednie środki. Warto tutaj inwestować w preparaty najwyższej jakości, które gwarantują w pełni skuteczną sterylizację narzędzi. DDN9 5L preparat w koncentracie przeznaczony do mycia i dezynfekcji narzędzi przyda się w każdym gabinecie medycznym i salonie urody. Doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami organicznymi, usuwa również biofilm i zapobiega jego powstawaniu. To jakościowy preparat, który w przeciągu 15 minut jest w stanie usunąć drożdżaki, bakterie i wirusy. Narzędzia w tym roztworze można przetrzymywać nawet do 72 godzin, dzięki zastosowaniu dodatków antykorozyjnych. Jest to płyn, który z powodzeniem stosować można w myjniach półautomatycznych oraz w myjkach ultradźwiękowych. Spośród innych dostępnych preparatów warto też zwrócić uwagę na Sekusept Pulver 2kg proszek. Jest to preparat aktywny nowej generacji. Przeznaczony głównie do gabinetów stomatologicznych, jednak znajdzie zastosowanie także w innych miejscach, które wymagają skutecznej sterylizacji i dezynfekcji. Jest w pełni bezpieczny. Radzi sobie doskonale w wirusami, bakteriami i drożdżakami. Preparat do użycia miesza się z odpowiednią ilością wody, aby uzyskać płyn. Tego rodzaju preparatów jest na rynku bardzo dużo. Pamiętajmy o tym, że dobieramy je odpowiednio do narzędzi lub powierzchni jakie chcemy poddać sterylizacji. Zwracajmy uwagę na jakość takich produktów, ponieważ będzie mieć to wpływ na efekty sterylizacji. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór preparatów, które sprawdzą się w każdym gabinecie zdrowia i urody. W połączeniu z odpowiednimi akcesoriami i urządzeniami zagwarantują dokładnie wykonaną sterylizację i dezynfekcję.

Urządzenia, które warto mieć w gabinecie

Do sterylizacji niezbędne są również specjalne urządzenia. Jednym z najpopularniejszych jest autoklaw. Autoklaw to dzisiaj niezbędne wyposażenie każdego salonu kosmetycznego i nie tylko. Wykorzystuje się je bowiem także w salonach tatuażu, gabinetach stomatologicznych, podologicznych, lekarskich. Idealne także do salonów fryzjerskich. Są to specjalne urządzenia medyczne, które do procesu sterylizacji wykorzystują parę wodną oraz odpowiednio wysokie ciśnienie. Urządzenie przeznaczone jest do skutecznej sterylizacji narzędzi. Autoklaw w gabinecie urody, to dla klientek gwarancja, że każde narzędzie wykorzystywane do przeprowadzenia dowolnego zabiegu jest poddane sterylizacji, a tym samym w pełni bezpieczne. Poza autoklawami do sterylizacji używa się także sterylizatorów kulkowych i sterylizatorów UV-C.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium