Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Panująca pandemia COVID-19 budzi różne nastroje. Bez względu jednak na to, co myślimy, nie chcemy doświadczyć choroby na własnej skórze. Co więcej – jako rodzice nie chcemy, by doświadczyły jej nasz dzieci. Co warto wiedzieć, by zauważyć pierwsze, niepokojące objawy koronawirusa u dzieci? Jak zachować bezpieczeństwo w tym trudnym czasie i uchronić pociechę przed zakażeniem? Podpowiadamy!

Szkoły i przedszkola

Nawet najbardziej sceptycznie nastawieni wobec pandemii rodzice, odczuli niepokój towarzyszący w momencie powrotu dzieci do szkół i przedszkoli. Wówczas pojawiło się mnóstwo nowych pytań odnoszących się do zdrowia i bezpieczeństwa najmłodszych maluchów i starszych uczniów, a wśród nich kluczowe – o objawy koronawirusa u dzieci. Ich świadomość i znajomość zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby i przyczyni się do ustabilizowania i minimalizacji wskaźników zachorowań.

Czytaj dalej i sprawdź, co robić, gdy maluch kicha po powrocie z przedszkola, jak zachować się, kiedy po zaledwie kilku dniach nauki pojawia się katar i czy podniesiona temperatura ciała jest wskazaniem do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. A może koronawirus u dzieci przebiega bezobjawowo? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Jak zachować się w przypadku infekcji?

Pomimo stosowania nakazu zakrywania nosa i ust, mycia rąk, zachowywania dystansu społecznego i dezynfekcji rąk, Twoje dziecko zaczyna gorzej się czuć? Kiedy zaobserwujesz u pociechy pierwsze objawy infekcji, zrezygnuj z posyłania jej na zajęcia przedszkolne lub szkolne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie, kiedy wspólnie zostaniecie w domu i zmierzycie się z kaszlem, katarem i dreszczami. Jak z nimi walczyć? Identycznie jak przed pandemią! Jeśli jednak coś budzi Twoje wątpliwości, warto skorzystać z teleporady i omówić z pediatrą niepokojące Cię objawy. Wówczas lekarz zdecyduje o tym, czy wizyta w przychodni jest konieczna, a także – przepisze odpowiednie leki!

Objawy koronawirusa u dzieci

Obawiasz się, że syndromy, jakie obserwujesz u swojej pociechy, mogą świadczyć o zakażeniu COVID-19? Sprawdź, jakie mogą być objawy koronawirusa u dzieci i sprawdź, co robić, kiedy stwierdzisz ich wystąpienie.

Oficjalnymi symptomami COVID-19 u dzieci są przede wszystkim gorączka, kaszel, ból głowy i utrata węchu oraz smaku. Dodatkowo mogą wystąpić wymioty i biegunka, a także – związane z nimi nudności. Na ogół choroba w przypadku najmłodszych ma łagodny przebieg, a niejednokrotnie zdarza się jednak, że dzieci koronawirusa przechodzą bezobjawowo.

Co powinno Cię zaniepokoić?

Infekcje, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym zdarzają się naprawdę często. Nie oznacza to jednak, że kaszel, katar i podwyższona temperatura u dziecka nie powinny niepokoić. Co powinno wzbudzić Twoją czujność? Przede wszystkim uporczywość objawów. Jeśli po około trzech, maksymalnie czterech dniach, pomimo stosowania leków nie ustąpiły, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Warto również wykonać dziecku test na obecność COVID-19. Nie musisz się martwić – dzieci z pozytywnym wynikiem na ogół leczone są w domu. Wówczas zostają poinformowane odpowiednie instytucje, a rodzina chorego przebywa na kwarantannie.

Kiedy objawy koronawirusa u dzieci się nasilą, na przykład – pojawią się duszności, wówczas Twoja pociecha powinna trafić na szpitalny oddział i zostać poddana profesjonalnej opiece lekarskiej.

O tym koniecznie pamiętaj!

Chcesz wykonać swojej pociesze test na obecność COVID-19? Pamiętaj, że należy go wykonać nie wcześniej niż w drugiej lub trzeciej dobie po wystąpieniu objawów infekcji. Za optymalny czas uznaje się czwartą lub piątą dobę. W pierwszej wynik może być fałszywie ujemny.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium