Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Niezbędne zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Regularne badania ginekologiczne, wykonywane profilaktycznie, są niezwykle istotne w przypadku każdej kobiety, bez względu na wiek. Podczas wizyty specjalista jest w stanie wykryć ewentualne schorzenia oraz problemy, które w przyszłości mogłyby się rozwijać, negatywnie wpływając na zdrowie. Podczas pracy ginekolog wykorzystuje szereg specjalistycznych narzędzi, dzięki którym badanie jest nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim wygodne zarówno dla specjalisty, jak i pacjenta. O czym pamiętać, wybierając zaopatrzenie do gabinetu?

Dlaczego zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego jest tak ważne?

Odpowiednie zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego to absolutna podstawa w każdej placówce przeznaczonej do badań kobiet. Specjaliści korzystają z różnego rodzaju wyposażenia, a głównymi elementami są narzędzia, na przykład w postaci kleszczyków, czy kocherów. Zależnie od tego, jakie dokładnie badanie będzie przeprowadzone, ginekolog musi posiadać stosowne zaopatrzenie. Przede wszystkim należy wybrać sprzęt, który będzie dopasowany do charakterystyki przeprowadzanego zabiegu. Istotna jest także wygoda – zarówno pacjenta, jak i lekarza specjalisty. Zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego musi być odpowiednio przygotowane, aby ograniczyć ewentualne ryzyko rozprzestrzeniania się szkodliwych zakażeń. Ze względów bezpieczeństwa, wiele narzędzi posiada charakter jednorazowy. Dzięki temu ryzyko rozprzestrzeniania się szkodliwych bakterii i wirusów jest znacznie ograniczone.

Poszczególne badania oraz zabiegi wymagają właściwego dobrania zaopatrzenia gabinetu ginekologicznego. Do podstawowych należą:

 • badania cytologiczne;
 • USG powłok brzusznych;
 • USG piersi;
 • mammografia;
 • urografia;
 • rezonans magnetyczny,
 • badanie urodynamiczne;
 • cystoskopia;
 • tomografia komputerowa.

Dlatego wybierając narzędzia do własnej placówki, dokładnie zastanów się, jakie wyposażenie idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Pamiętaj o tym, aby sięgać po sprzęt zapewniający wysoką jakość wykonania, bezpieczeństwo oraz wygodę. W ten sposób odpowiednio zadbasz o swoich pacjentów, zarówno podczas badań, jak i prostych lub skomplikowanych zabiegów.

Narzędzia wykorzystywane przez ginekologów

Zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego przybiera różnorodną formę. Poszczególne narzędzia, akcesoria i urządzenia różnią się od siebie i służą do innych badań bądź zabiegów. Warto jednak wspomnieć o kulociągach ginekologicznych. To sprzęt stosowany również w położnictwie, bowiem pozwala uwidocznić szyjki macicy w sposób maksymalnie bezpieczny. Całość przypomina kleszcze chirurgiczne. Kulociągi ginekologiczne najczęściej są wytwarzane ze stali chirurgicznej, więc narzędzia te podlegają wielokrotnej sterylizacji. Dzięki temu mogą być stosowane przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa podczas wizyt pacjentów. Jeżeli chcesz, możesz wybrać także wersje jednorazowe, które po zastosowaniu należy poddać procesowi utylizacji. Należy pamiętać, że kulociągi ginekologiczne dzielą się na kilka typów (mogą być pojedyncze lub podwójne). Wyróżniamy między innymi:

 • kulociągi Schroeder,
 • kulociągi Braun,
 • kulociągi Pozzi.

W gabinecie ginekologicznym powinny znaleźć się także kleszczyki. To narzędzia wykorzystywane między innymi podczas zabiegów oraz zmiany opatrunków. Mogą mieć różną budowę i specyfikację, dlatego warto dokładnie się z nimi zapoznać, aby wybrać odpowiednie modele do własnej placówki. Do szczególnie popularnych wyrobów należą warianty Kocher i Pean. Na szczególną uwagę zasługują także kleszczyki Forester, stosowane podczas zmiany materiałów opatrunkowych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby sięgnąć po sprzęt najwyższej klasy, wybierz produkty zaprojektowane przez renomowane marki. Wówczas będziesz mieć pewność, ze kleszczyki są wykonane z jakościowych materiałów, w myśl maksymalnej precyzji. Pamiętaj, że poszczególne wyroby różnią się od siebie rozmiarem, specyfikacją oraz budową. Z tego względu dokładnie sprawdź właściwości poszczególnych narzędzi, aby następnie skompletować zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego na miarę Twoich potrzeb.

Kocher chirurgiczny – co warto o nim wiedzieć?

Kleszczyki wraz z kulociągami to oczywiście nie wszystko, o czym musi pamiętać ginekolog. Równie istotnym elementem wyposażenia są kochery chirurgiczne, czyli specjalny rodzaj kleszczyków, najczęściej nadające się do sterylizacji ze względu na materiał, z jakiego są wytwarzane. Stosowane między innymi do zamykania naczyń, znajdują szerokie zastosowanie w gabinetach ginekologicznych. Zwykle kocher chirurgiczny jest wytwarzany ze stali nierdzewnej. Cechą charakterystyczną tego rodzaju narzędzi jest zakończenie z ząbkami. Sprzęt ten działa bardzo płynnie i jest przystosowany do potrzeb lekarzy specjalistów. Dzięki temu ginekolog może pracować bezpiecznie oraz wygodnie. Kocher chirurgiczny bez wątpienia powinien trafić do gabinetu. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar, dostosowany do Twoich preferencji oraz potrzeb pacjentów, zależnie od tego, jakie zabiegi i badania przeprowadzasz. Narzędzie typu kocher często stanowi element zestawów służących do zakładania i zdejmowania szwów.

O czym pamiętać wybierając zaopatrzenie gabinetu ginekologicznego?

Wybierając zaopatrzenie do gabinetu ginekologicznego, warto wyposażyć się również w kleszczyki do usuwania wkładek wewnątrzmacicznych. To narzędzia o bardzo prostej budowie, podobnie jak wcześniej wspomniane elementy, także najczęściej są wytwarzane ze stali nierdzewnej chromowanej podlegającej wielokrotnej stylizacji. Wyróżniają się specjalnie zakończoną końcówką, ułatwiającą pracę. Kleszczyki do usuwania wkładek wewnątrzmacicznych zapewniają wygodę podczas użytkowania i są bezpieczne dla pacjentów. Pamiętaj także o nożyczkach do krocza. To wyposażenie nieco podobne do kleszczyków, jednak są wykorzystywane do episiotomii. Mogą mieć różny rozmiar, dlatego dokładnie sprawdź, jaki typ narzędzia wybierasz do swojego gabinetu. Nożyczki do krocza to zaopatrzenie nadające się do wielokrotnej sterylizacji – wystarczy sięgnąć po wariant wykonany ze stali nierdzewnej chromowanej, odpornej na korozję.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium