Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Odzież jednorazowa do gabinetu medycznego – co wybrać?

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Osoby pracujące w branży medycznej – a przede wszystkim lekarze specjaliści oraz pielęgniarki – potrzebują odpowiedniej odzieży, zwykle o charakterze jednorazowym, aby zagwarantować sobie i pacjentom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jeżeli prowadzisz własny gabinet, z pewnością zastanawiasz się, jakie dokładnie zaopatrzenie wybrać i dlaczego. Postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się odzieży medycznej, przedstawić zalety poszczególnych wyrobów oraz miejsca i sytuacje ich najczęstszego zastosowania.

Zabezpieczenie głowy i twarzy

Do absolutnie podstawowych elementów zabezpieczających zalicza się odzież jednorazową zakładaną na głowę, a także środki chroniące twarz. To między innymi czepki włókninowe, a także maseczki. Akcesoria te są przydatne w gabinetach medycznych o różnorodnej charakterystyce, między innymi stomatologicznych oraz chirurgicznych. Maseczki medyczne znacznie redukują ryzyko przenoszenia bakterii, a także innych cząsteczek, które znajdują się w powietrzu. Na dodatek przedmioty te zabezpieczają drogi oddechowe. Warto przypomnieć, że maseczki medyczne są stosowane nie tylko przez lekarzy, ale również pacjentów. To, czy ich użycie jest konieczne, zależy głównie od charakterystyki danego gabinetu. Podobna zasada dotyczy czepków – choć są popularne, to nie zawsze ich obecność jest konieczna. Przede wszystkim zastanów się, jaki dokładnie typ gabinetu prowadzisz. Wówczas postaraj się przywołać podstawowe środki ochronne przydatne w Twojej pracy. Pamiętaj, że odzież jednorazowa niejednokrotnie powinna być noszona nie tylko przez lekarza, ale także pacjenta.

Fartuchy medyczne

Zacznijmy od fartuchów chirurgicznych o charakterze jałowym, które zostały wykonane z włókniny polipropylenowej. To odzież jednorazowa zaprojektowana bezpośrednio z myślą o lekarzach, którzy specjalizują się w chirurgii. Ich design umożliwia przeprowadzanie zabiegów wygodnie, bez krępowania ruchów, jednocześnie całość skutecznie zabezpiecza specjalistę. W trakcie wykonywania zarówno prostych, jak i skomplikowanych operacji ważny jest także stosowny ubiór pacjenta. W tym przypadku przydatne będą fartuchy medyczne włókninowe z mankietem. Jeżeli w Twoim gabinecie pacjenci powinno nosić tego rodzaju odzież jednorazową, pamiętaj o tym, aby zawsze posiadać kilka rozmiarów. Wówczas każda osoba dopasuje ubranie do własnej sylwetki. Innym razem doskonale sprawdzi się fartuch laboratoryjny – zwykle występujący w kolorze białym.

Osłona butów lub obuwie zastępcze

Kolejnym elementem odzieży jednorazowej są ochraniacze na buty. To prosty sposób na zabezpieczenie przestrzeni przed zanieczyszczeniami. Należy pamiętać, że niektóre gabinety wymagają szczególnie dokładnej sterylizacji oraz higieny. W takich sytuacjach ochraniacze na buty są niezwykle pomocne, bowiem umożliwiają zmniejszenie ilości zanieczyszczeń wnoszonych na obuwiu do wnętrza pomieszczeń. Głównie w szpitalach – a także niektórych gabinetach – stosuje się również obuwie zastępcze w formie klapek. Buty te mogą mieć formę klasyczną lub konstrukcję japonek. To odzież jednorazowa niepodrażniająca skóry. Jeżeli w Twoim gabinecie powinno znaleźć się tego rodzaju obuwie, pamiętaj o odpowiednim doborze rozmiarów. Środki te gwarantują zachowanie maksymalnej higieny, są wygodne i charakteryzują się wytrzymałością. Należy pamiętać, że odzież jednorazowa w formie obuwia zastępczego jest stosowana nie tylko w gabinetach medycznych, ale także kosmetycznych, na przykład podczas wykonywania zabiegu pedicure.

Odzież jednorazowa dedykowana pacjentom

Odzież jednorazowa stosowana w gabinetach medycznych bardzo często powinna odpowiednio chronić przede wszystkim pacjenta, a nie tylko lekarza specjalistę. Zależnie od wykonywanego badania lub zabiegu, tego rodzaju ubrania będą mieć inny charakter. Dlatego w placówkach przyjmujących przede wszystkim kobiety przydatne są specjalne biustonosze jednorazowe z wiązaniem na plecach. Zwykle występują w uniwersalnej rozmiarówce, jednak mogą być dopasowywane do ciała pacjentki za pomocą specjalnego sznurka. Z kolei w ginekologii bardzo często wykorzystuje się spódniczki jednorazowe z mocowaniem na gumkę. To środki gwarantujące maksymalny poziom higieny, jednocześnie są wygodne i umożliwiają lekarzowi skuteczne przeprowadzenie badania bądź zabiegu. Pozostając w tematyce odzieży jednorazowej dla kobiet, należy wspomnieć także o opaskach na włosy. Pacjentki z długimi fryzurami mogą w niektórych sytuacjach czuć przez nie dyskomfort, dlatego takie akcesoria potrafią być szczególnie przydatne. Elementy te są wykorzystywane między innymi podczas wykonywania zróżnicowanych zabiegów kosmetycznych. Natomiast w przypadku mężczyzn przydatną częścią ubrania jednorazowego zakładanego w gabinecie medycznym są specjalne bokserki. Również bardzo często dostępne są w rozmiarze uniwersalnym. Jako lekarz prowadzący swój prywatny gabinet pamiętaj, że wszystkie tego rodzaju elementy odzieży są niezwykle przydatne, a przede wszystkim bezpieczne. Dzięki nim pacjent może poczuć się wygodnie, a badanie lub zabieg zostanie przeprowadzony w warunkach maksymalnie higienicznych.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium