Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Podstawowe wyposażenie gabinetu medycznego

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Każdy gabinet medyczny – bez względu na specjalizację i rodzaj przeprowadzanych badań – potrzebuje właściwie dobranego wyposażenia, które pozwoli bezpiecznie, a zarazem skutecznie obsługiwać pacjentów. Co dokładnie wybrać i dlaczego? Przygotowaliśmy zestawienie będące doskonałym źródłem pomocy dla osób pragnących odpowiednio urządzić swoją placówkę.

Wyposażenie gabinetu medycznego – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiając się nad tym, jakie wyposażenie do gabinetu medycznego będzie odpowiednie, przede wszystkim pomyśl o rodzaju proponowanych usług. Poszczególne badania oraz zabiegi wymagają odrębnego przygotowania. Wybór zaopatrzenia będzie więc uzależniony przede wszystkim od typu prowadzonej placówki. Sięgając po wyposażenie gabinetu medycznego, pamiętaj, aby wybierać produkty od renomowanych marek, które mogą poszczycić się doświadczeniem na rynku. Zależnie od tego, jaką placówkę będziesz prowadzić, Twoje potrzeby będą inne. Z odrębnego zestawu zaopatrzenia korzystają ginekolodzy, stomatolodzy, czy ortopedzi. Istnieje jednak kilka wskazówek, które możesz wziąć pod uwagę, bez względu na charakter prowadzonej działalności.

  • Sterylizacja – czy wybrane wyposażenie gabinetu medycznego może być poddawane procesowi sterylizacji? Jednorazowe narzędzia są w pełni bezpieczne, ale ich regularny zakup generuje dodatkowe koszty. Jeżeli to możliwe, możesz wybrać komponenty wielorazowe, które będą poddawane sterylizacji.
  • Jakość – bezpieczeństwo lekarza specjalisty oraz pacjentów jest niezwykle istotne. Dlatego warto sięgać po wyroby z górnej półki, wytworzone przez doświadczonych producentów, korzystających z jakościowych surowców. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wykorzystywane wyposażenie gabinetu medycznego będą skuteczne.
  • Dopasowanie – poszczególne narzędzia tworzące wyposażenie gabinetu lekarskiego może różnić się od siebie mimo wielu podobieństw. Z tego względu dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją poszczególnych wyrobów, aby znaleźć dostosowany sprzęt do własnych potrzeb.

Rękawiczki jednorazowe – podstawowe zabezpieczenie

Bez względu na to, jaki dokładnie gabinet prowadzisz, z pewnością obowiązkowym punktem na twojej liście zakupów będą rękawiczki jednorazowe. To podstawowy element ochrony, zabezpieczający nie tylko lekarza, ale także pacjentów. Powinny być noszone zarówno w trakcie zabiegów, jak i prostych badań. Wybierając wyposażenie dla siebie, pamiętaj o odpowiednim rozmiarze. Dzięki temu rękawiczki jednorazowe podczas noszenia będą maksymalnie wygodne. Pamiętaj, że to produkty dostępne w wielu zróżnicowanych wariantach. Poszczególne modele mogą być wykonane z odrębnego materiału. Wyróżniamy rękawiczki jednorazowe:

  • Lateksowe – to klasyczne rękawiczki jednorazowe, niezwykle popularne i powszechnie stosowane w medycynie, bez względu na charakter gabinetu. Lateks cechuje się wytrzymałością i zapewnia dopasowanie do skóry. To wyroby wytwarzane z kauczuku naturalnego.
  • Nitrylowe – alternatywa dla rękawiczek jednorazowych lateksowych. Choć kauczuk naturalny posiada wiele pozytywnych właściwości, w niektórych przypadkach jest przyczyną pojawienia się uczulenia i podrażnień. Takie osoby powinny wybrać modele nitrylowe, które także są wytrzymałe i po nałożeniu daje efekt „drugiej skóry”. Dzięki temu podczas użytkowania gwarantują wygodę na najwyższym poziomie.
  • Winylowe – rękawiczki winylowe są powszechnie stosowane w służbie zdrowia. Przydają się również w diagnostyce. Charakteryzują się nieco mniejszą elastycznością niż modele nitrylowe lub lateksowe.

Nie zapominaj, że rękawiczki jednorazowe mogą być pudrowe lub bezpudrowe. To, jaki model wybierzesz, powinno być przede wszystkim uzależnione od tego, jakie zabiegi przeprowadzasz. Tego rodzaju wyroby są stosowne między innymi w chirurgii, gdzie konieczne jest zachowanie maksymalnego poziomu higieny. Rękawiczki jednorazowe bezpudrowe są wykorzystywane także w gastronomii. W trosce o potrzeby lekarzy specjalistów i pacjentów, to środki ochrony indywidualnej dostępne w wielu elastycznych rozmiarówkach. Pomyśl, jaki typ rękawiczek będzie idealny w Twoim przypadku – wybieraj spośród wariantów winylowych, nitrylowych oraz lateksowych.

Podkłady jednorazowe przydatne w gabinecie

Wyposażenie gabinetu lekarskiego to także podkłady jednorazowe, wykorzystywane w wielu placówkach o zróżnicowanych specjalizacjach. To elementy zakładane najczęściej na łóżka oraz kozetki. Są stosowane także do zabezpieczania urządzeń. Ich celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu higieny. Mają charakter jednorazowy, dlatego powinny być wymieniane wraz z wizytą kolejnych pacjentów. Należy pamiętać, że podkłady jednorazowe dzielą się na wiele wariantów – możemy wyróżnić modele chłonne oraz medyczne wykonane z różnych materiałów. Posiadają różne kolory i rozmiary, dlatego lekarz dbający o wyposażenie do swojego gabinetu medycznego może wybrać wersję dopasowaną do indywidualnych preferencji. To wyroby posiadające specjalne nacięcie, za których sprawą odrywanie pojedynczych fragmentów podkładów jednorazowych jest bardzo proste i wygodne. Samodzielnie decydujesz, ile dokładnie materiału umieścisz na łóżku lub wykorzystasz do zabezpieczenia urządzenia, na przykład tomografu. Wyposażenie tego rodzaju powinno trafić do każdej placówki o charakterze medycznym, bez względu na rodzaj przeprowadzonych zabiegów i badań.

Ile kosztuje wyposażenie gabinetu medycznego?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wyposażenie gabinetu medycznego? Wydatki na sprzęt są zdeterminowane tym, jaką placówkę dokładnie prowadzisz. Pamiętaj jednak, aby nie kierować się ceną nabywanych produktów, ale przede wszystkim ich jakością. Sięgaj po wyroby, które są maksymalnie bezpieczne dla pacjentów oraz personelu przebywającego w gabinecie. Pomyśl, jakie dokładnie komponenty będziesz wykorzystywać. To, ile kosztuje wyposażenie gabinetu medycznego, będzie uzależnione od wybranej odzieży jednorazowej, narzędzi, urządzeń do pracy, a także gadżetów i akcesoriów. Poszczególne gabinety wykorzystują odrębne produkty do codziennej pracy – dlatego koszty związane z prowadzeniem takiej działalności nigdy nie są dokładnie takie same.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium