Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Strzykawki insulinowe - czym są i czym kierować się przy wyborze?

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Strzykawki insulinowe - czym są i czym kierować się przy wyborze?

Strzykawki insulinowe służą w głównej mierze pacjentom z I i II typem cukrzycy. Dzięki podaniu sztucznej insuliny możliwe jest utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Insulina wprowadzana jest przy pomocy strzykawki insulinowej pod skórę. Najlepszą absorpcję leku możemy osiągnąć przy podaniu w okolicę brzucha. Kolejnymi optymalnymi miejscami podania są ramiona i uda, rzadziej pośladki.

Pomimo nieustannej modernizacji strzykawek, poprawianiu parametrów igły i dbałości o komfort pacjenta, codzienna podaż insuliny może być nieprzyjemna. Dlatego warto sięgać o strzykawki najwyższej jakości, dzięki którym wstrzykiwanie preparatu będzie jak najmniej traumatyzujące.

Co wyróżnia strzykawki insulinowe wśród innych strzykawek?

Największą różnicę między konwencjonalnymi strzykawkami a strzykawkami insulinowymi stanowią grubość strzykawki, pojemność oraz podziałka. 

Strzykawki insulinowe i tuberkulinowe mają mniejszą średnicę od tradycyjnych strzykawek używanych w medycynie. Dzięki mniejszemu promieniowi ciśnienie cieczy zostaje obniżone, co pozwala na precyzyjne i powolne podanie preparatu. Kłóci się to ze zdrowym rozsądkiem, ale potwierdzone jest równaniem Bernoulliego, zjawisko to znane jest pod nazwą paradoksu hydrokinetycznego.

Najczęściej stosowane strzykawki insulinowe mają 0,5ml lub 1ml pojemności. Strzykawki insulinowe nie mają również nadrukowanej podziałki wyrażonej w mililitrach (1/1000 litra). Podanie odpowiedniej dawki insuliny jest kluczowe dla prewencji hiperglikemii lub hipoglikemii. Na ściankach możemy znaleźć tu oznaczenia U-40 lub U-100. Jest to podział na jednostki insuliny, co ma ogromne znaczenie dla pacjenta przyjmującego lek.

Strzykawki insulinowe dostępne są również w trzech wariantach dołączonych igieł. Igła może być dołączona osobno w jednym blistrze ze strzykawką, może być wtopiona w strzykawkę lub może nie być częścią zestawu. Wtopione igły zapewniają odpowiedni komfort, ze względu na trójpłaszczyznową geometrię i odpowiednio dostosowane kąty ostrza. Ścianki wtopionych igieł są też cieńsze niż w standardowych igłach iniekcyjnych. Cienkościenna igła ma większą średnicę wewnętrzną przy zachowaniu średnicy zewnętrznej. Przepływ preparatu jest wtedy szybszy i wymaga mniejszego nacisku przy podawaniu. Jeżeli wybierzemy strzykawkę bez wtopionej igły, możemy wykorzystać igłę innego producenta, innej długości lub grubości, wedle swojego zapotrzebowania. Ze względu na poszukiwanie atraumatycznych rozwiązań, zawsze warto wybrać najostrzejsze igły.

Wykorzystanie strzykawek insulinowych w medycynie estetycznej

Tradycyjnie strzykawki insulinowe są stosowane w leczeniu cukrzycy do podawania insuliny, ale ich wyjątkowa precyzja i wygoda w użyciu zyskały uznanie również w medycynie estetycznej. Dzięki niewielkiej grubości igły i możliwości precyzyjnego dawkowania, strzykawki insulinowe stały się doskonałym narzędziem do wielu zabiegów upiększających.

 1. Iniekcje kwasu hialuronowego
  Kwas hialuronowy to popularny wypełniacz stosowany do wygładzania zmarszczek, powiększania ust i modelowania konturów twarzy. Strzykawki insulinowe pozwalają na precyzyjne podawanie kwasu hialuronowego, co pozwala osiągnąć naturalny i równomierny efekt.

 2. Toksyna botulinowa (botox)
  Strzykawki insulinowe są również wykorzystywane do podawania toksyny botulinowej w celu redukcji zmarszczek mimicznych. Precyzyjność iniekcji pozwala na dokładne docieranie do określonych mięśni, co minimalizuje ryzyko efektu "zamarzniętej twarzy" i pozwala na subtelne odmłodzenie.

 3. Mezoterapia igłowa
  Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczaniu skórze specjalnych substancji odżywczych i regeneracyjnych. Strzykawki insulinowe ułatwiają ten proces, pozwalając na dokładne wprowadzenie substancji pod skórę.

 4. Peelingi chemiczne
  Podobnie jak w przypadku mezoterapii, strzykawki insulinowe mogą być wykorzystywane do precyzyjnego podawania peelingów chemicznych, które poprawiają teksturę skóry i redukują przebarwienia.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium