Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Wszystko o strzykawkach. Dowiedz się jakie są typy, rozmiary itd.

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Strzykawka to produkt, który powszechnie wykorzystywany jest w gabinetach medycznych i kosmetycznych. Wyróżnia się szereg modeli, które różnią się wielkością, przeznaczeniem oraz funkcjonalnością. Bez względu na indywidualne potrzeby, każde użycie strzykawki musi zapewnić bezpieczeństwo na wysokim poziomie i skuteczność podejmowanych działań. Produkty powinny być także komfortowe i wygodne w codziennych zastosowaniu. Poznaj najważniejsze cechy i parametry strzykawek!

Jakie są zastosowania strzykawek

Strzykawki to jałowe wyroby medyczne, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystać można je bowiem nie tylko na terenie specjalistycznych placówek medycznych, ale również w warunkach domowych i ambulatoryjnych. Stosowane są one przez osoby borykające się z przewlekłymi dolegliwościami, które jednak nie wymagają hospitalizacji. Umożliwiają one samodzielnie dokonywanie zatrzyków oraz inikecji, gdyż w wielu sytuacjach stanowi to jedyną możliwość na regularne przyjmowanie leku. Przeznaczenie strzykawek uzależnione jest w głównej mierze od ich rodzaju. Na rynku znaleźć można różnego typu produktu, różniące się od siebie zarówno swoją budową, jak i pojemnością. Nabyć można więc strzykawki 2-częściowe, 3-częściowe, insulinowe, tuberkulinowe oraz dedykowane do pompy lub cewnika. Strzykawki insulinowe stanowią akcesoria, które są niezbędne dla wszystkich pacjentów chorujących na cukrzycę. Zostały one wyposażone w precyzyjną podziałkę, której zadaniem jest zmniejszanie bólu podczas przeprowadzania iniekcji. Jednocześnie igły dedykowane do strzykawek, dostosowane są do różnego typu iniekcji.

Rozmiary strzykawek

W ofercie dostępne są różnego typu strzykawki. Rozmiary poszczególnych produktów uzależnione będą od tego, do realizacji jakich celów znajdą one swoje zastosowanie. Sterylne strzykawki plastikowe mogą posiadać odmienne pojemności, wynoszące 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 ml lub nawet zdecydowanie więcej. Wyposażone zostały one w uniwersalne podłączenie do znajdujących się na rynku igieł. Wybór poszczególnego produktu uzależniony będzie oczywiście od rodzaju przeprowadzanych czynności iniekcyjnych. Strzykawki z powodzeniem stosowane mogą być także do pobierania próbek materiałów w celu przeprowadzenia badań lub do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Produkty o większych pojemnościach z kolei świetnie sprawdzają się na przykład do podawania pokarmu. Asortyment wykorzystywany jest także do pomp infuzyjnych. Różnice pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami zauważalne są nie tylko pod kątem samej pojemności. Strzykawki cechują odmienne tuby oraz inna budowa tłoka.

Strzykawki dwuczęściowe 

Strzykawki dwuczęściowe to model, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Produkt ten wykorzystywany jest w placówkach medycznych, gabinetach lekarskich i kosmetycznych. Są to strzykawki iniekcyjne, które składają się z dwóch części - cylindra oraz tłoczyska. Wspomniany cylinder wykonany jest z przezroczystego tworzywa. Na nim umieszczona jest również skala, dzięki czemu pobieranie płynu jest bardzo precyzyjne. Natomiast wspomniane tłoczysko pracuje płynnie i lekko, co zapewnia wysoki komfort stosowania użytkownikowi. Produkty wykorzystywane są między innymi do znieczulania konkretnej partii ciała.

Strzykawki trzyczęściowe

Strzykawki trzyczęściowe to wysokiej jakości, sterylny i bezpieczny produkt. Strzykawki tego typu posiadają przezroczysty cylinder, na którym umieszczona została odporna na ścieranie skala z właściwą podziałką. Wykorzystywane są one do manualnego podawania leku w taki sposób, by pacjent odczuwał jak najmniejszy ból. Zaletą zastosowania takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania nakręcanej igły. Umożliwia to dokonania kilkukrotnej iniekcji, bez ryzyka zsunięcia się jej ze strzykawki.
Wykorzystana może zostać także strzykawka z chowającą się igłą. Takie rozwiązanie w zdecydowany sposób ułatwia pracę personelowi medycznemu. Uzyskać można gwarancję, że pacjentowi podana zostanie pełna dawka leku oraz zminimalizowana zostanie przestrzeń martwa. Redukuje to ilość utraconego leku.

Wysoka jakość gwarancją komfortu i bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na strzykawki cewnikowe, insulinowe, jedno lub dwuczęściowe, każdorazowo należy zwrócić uwagę na wysoką jakość produktu. To właśnie od niej zależy nie tylko komfort użytkowania i minimalizacja dolegliwości bólowych, które mogą pojawić się podczas iniekcji, ale również bezpieczeństwo użytkownika. Strzykawki muszą być wykonane z wytrzymałych, bezpiecznych oraz nietoksycznych materiałów. Taki asortyment nabyć można za pośrednictwem internetowego sklepu medycznego Lumamed. Dodatkowo w sprzedaży znajduje się również niezwykle zróżnicowana gama produktów, dedykowana dla gabinetów medycznych, kosmetycznych, zakładów fryzjerskich oraz klientów indywidualnych. Z całą pewnością każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Za dokonaniem zamówienia przemawia przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości oraz konkurencyjnej ceny.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium