suma: 0,00 zł do kasy
Blog kategorie

Promocje

Nie znalazłeś na stronie produktu, którego potrzebujesz? Daj nam znać!
Wyposażenie gabinetu stomatologicznego - dowiedz się, co musi kupić każdy dentysta! 0
Wyposażenie gabinetu stomatologicznego - dowiedz się, co musi kupić każdy dentysta!

Praca dentysty jest marzeniem wielu osób. Jednak, żeby otworzyć swoją prywatną poradnię, trzeba spełnić szereg norm oraz znać wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co musi mieć w swoim gabinecie profesjonalny stomatolog.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia określa wymiary gabinetu stomatologicznego

Jeśli chcesz rozpocząć pracę na własną rękę i marzysz o gabinecie lub poradni dentystycznej, musisz zdawać sobie sprawę, że wyposażenie gabinetu stomatologicznego na odpowiednim poziomie to jest dopiero drugi krok. Pierwszym i najważniejszym, bez którego trudno zacząć legalną działalność jest odpowiednio przygotowane pomieszczenie do pracy. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 9 marca 2000 roku dokładnie określa, jakie parametry musi spełniać pomieszczenie do praktyki stomatologicznej. Po pierwsze trzeba znaleźć przestrzeń na pokój zabiegowy. Jego wymiary to minimum 12 m2 oraz 2,5 m wysokości. Do tego rozbudowana instalacja wodociągowa, grzewcza i kanalizacyjna. A także trzy źródła światła. Naturalne, sufitowe i punktowe. Na koniec wymagane jest posiadanie poczekalni i miejsca do przechowywania odzieży.

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego - sprawdź, co jest wymagane!

Każdy szanujący swoją pracę, a także pacjentów dentysta musi mieć odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Do absolutnego minimum należą:

fotel stomatologiczny

stolik lekarza

stolik asystenta

blok spluwaczki

ślinociąg lub ssak

sterownik noży

lampa zabiegowa

urządzenia peryferyjne 

blok zasilania

Trzeba również pamiętać o wyposażeniu konsoli stomatologa, która zawiera dmuchawkę wodno - powietrzną, a także mikrosilnik do montażu różnych odmian wierteł oraz wiertarkę turbinową.

Czym kierować się przy wyborze unitu stomatologicznego?

Ze względu na to, że wyposażenie gabinetu stomatologicznego w podstawowe akcesoria kosztuje od 30 000 zł do 50 000 zł, dobrze jest wydać te pieniądze mądrze. W takim razie czym kierować się przy wyborze unitu stomatologicznego? Na pewno trzeba postawić na funkcjonalność, wygodę i możliwość rozbudowania zestawu. Rozwój praktyki stomatologicznej o następne zabiegi jest tylko kwestią czasu, a do tego potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Trzeba również pamiętać o estetyce wykonania oraz projekcie całego wyposażenia. Ogólne wrażenia związane z wystrojem wnętrza też mają znaczenie w budowaniu marki osobistej. W związku z tym trzeba wypracować odpowiedni kompromis pomiędzy wydatkami i funkcjonalnością, a estetyką i budowaniem wizerunku gabinetu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium