suma: 0,00 zł do kasy
Blog kategorie

Promocje

Nie znalazłeś na stronie produktu, którego potrzebujesz? Daj nam znać!
Wyposażenie salonów fryzjerskich łączy w sobie komfort i funkcjonalność. Sprawdź, w jaki sposób! 0
Wyposażenie salonów fryzjerskich łączy w sobie komfort i funkcjonalność. Sprawdź, w jaki sposób!

Salony fryzjerskie są czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie obetniesz sobie włosy. To punkt cyklicznych spotkań, wymiany poglądów i zmiany swojego wyglądu. Jeśli chcesz, żeby Twój punkt zyskiwał klientów, przeczytaj ten materiał, a dowiesz się, jakie jest obowiązkowe wyposażenie salonów fryzjerskich. 

Przestrzeń ma duże znaczenie. Unikaj ciasnych pomieszczeń!

Najważniejsza jest wygoda i powinna ona zacząć się od wyboru odpowiedniego miejsca na salon kosmetyczny. Musisz znaleźć pomieszczenie, gdzie zmieszczą się fotele dla obsługiwanych klientów, a także poczekalnia oraz pozostałe wyposażenie salonów fryzjerskich. Należy unikać efektu stłoczenia wszystkiego w jednym miejscu. Raczej powinna być to przestrzeń do swobodnego poruszania się, szczególnie dla Ciebie i Twoich współpracowników. W przeciwnym razie praca będzie mało komfortowa, a to może mieć wpływ na jakość wykonywanych usług.

Fotel fryzjerski jest podstawą wygody klienta oraz przyjemnej pracy fryzjera

Wyposażenie salonów fryzjerskich kojarzy się niemal natychmiast z fotelami dla klientów. Wydzielone stanowiska, przy których stoją duże i wygodne miejsca do siedzenia. Jest to, coś więcej niż stereotyp w głowie. Tak faktycznie powinien wyglądać profesjonalny salon fryzjerski. Wygodny, duży fotel pomaga zrelaksować się podczas strzyżenia lub farbowania włosów. Ułatwia też pracę fryzjerowi. Dlatego regulacja wysokości oraz wykończenie na przykład ekologiczną skórą są wskazane. 

Lustro i myjnia do włosów - najważniejsza jest funkcjonalność!

Estetyka w salonie fryzjerskim ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa ona na odbiór całego wnętrza i firmy. Jednak w przypadku wyboru luster oraz myjni do włosów, powinny być one przede wszystkim funkcjonalne. Dobrze oświetlone lustro, które jest wykonane z grubego szkła, odpornego na wilgoć i zmiany temperatur, pomaga kształtować fryzurę i daje klientowi wgląd w postęp pracy fryzjera. Często włosy przed wykonaniem jakiejś usługi trzeba namoczyć lub wręcz umyć. Wtedy przydaje się myjnia do włosów. Może być ona mobilna lub stacjonarna. Na pewno musi być wygodna dla fryzjera oraz klienta. Dlatego profesjonalne wyposażenie salonów fryzjerskich składa się z osobnych foteli do myjni, które mogą mieć nawet funkcję masażu. 

Wyposażenie salonów fryzjerskich w artykuły higieniczne podstawą bezpieczeństwa klientów!

Wspominanie o tym, że wyposażenie salonów fryzjerskich powinno składać się z suszarek, grzebieni, szczotek i nożyczek uznajemy za oczywiste, ponieważ są to narzędzia pracy każdego fryzjera. Jednak zdarza się, że ludzie w pogoni za estetyką zapominają o artykułach higienicznych. Bardzo ciekawym zabiegiem reklamowym są fartuchy ochronne dla obsługi. Dla klientów mogą być foliowe pelerynki ochronne. Oczywiście trzeba też pamiętać o płynach do dezynfekcji nożyczek, grzebieni oraz fotela.

grafika: freepik.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium