suma: 0,00 zł do kasy

Cathejell 8,5g - sterylny żel do cewnikowania z lidokainą

Ilość ocen: 666 | 4.11117
Cena: 8,20 zł 8.20
Cena netto: 7,59 zł
ilość - +
Zyskujesz 80 pkt [?]
Producent: Montavit
Kod produktu: A1011
Dostępność: 27
Wysyłka w: 48 godzin

Opis

Cathejell – żel do cewnikowania pęcherza moczowego

Pierwszy sterylizowany parowo w temperaturze 121 st. C lubrykant do jednorazowych cewników. Produkt jałowy, przeznaczony do podawania docewkowego. Dzięki wysokiej lepkości nie wypływa z cewki. Żel jest przejrzysty i rozpuszczalny w wodzie, co ułatwia jego zmywanie oraz wydalanie.

Dzięki postaci żelu produkt jest prosty w aplikacji. Poręczny, harmonijkowy aplikator z idealnie gładką końcówką pozwala na jego precyzyjne podawanie pod niskim ciśnieniem.

Dzięki poręcznemu aplikatorowi, Cathejell jest niezwykle łatwy w aplikacji. Bez problemu można wykonywać ją przy użyciu jednej ręki. Należy podawać żel bezpośrednio do cewki przed wprowadzeniem instrumentów medycznych. Proces ten ułatwia jałowa i gładka końcówka aplikatora. Z kolei aplikator harmonijkowy zapewnia niskie ciśnienie podczas podawania żelu, co zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta podczas przygotowywania do instrumentacji.

Procedura aplikacji żelu do cewnikowania Cathejell:

  1. Umyć i zdezynfekować zewnętrzne ujście cewki moczowej.
  2. Zedrzeć papierową osłonę blistra zawierającego aplikator; można zedrzeć osłonę tylko do miejsca przewężenia aplikatora pozostawiając jego końcówkę osłoniętą.
  3. Całkowicie odłamać końcówkę aplikatora tak, aby nie było niebezpieczeństwa niezamierzonego jej wprowadzenia do cewki wraz z aplikowanym żelem. Końcówkę można odłamać naciskając na blister, jeszcze przed całkowitym odpakowaniem aplikatora.
  4. Wycisnąć kroplę żelu z aplikatora w celu ułatwienia jego wprowadzania do cewki moczowej.
  5. Wprowadzić żel do cewnikowania przez delikatne naciskanie części harmonijkowej aplikatora. O opróżnieniu aplikatora z żelu świadczy wyczuwalny, stały opór części harmonijkowej.
  6. Należy odczekać około 10 minut w celu osiągnięcia pełnego działania znieczulającego lidokainy, pożądanego w trakcie instrumentacji.

Inne zastosowanie żelu Cathejell

Cathejell to doskonały lubrykant, który zapewnia wysoki poziom nawilżenia oraz poślizgu. Jest łatwy w aplikacji oraz wolny od parabenów, PVC i lateksu, dzięki czemu jest bezpieczny dla pacjentów. Doskonale sprawdza się również w przypadku endoskopów, sond, drenów czy rur intubacyjnych.

Opakowanie

Cathejell dostępny jest w jednorazowym aplikatorze o pojemności 8,5 g. Do każdego dołączona jest dodatkowa, przedłużona, jałowa końcówka.

Produkt marki Montavit, wytwarzany w Austrii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium