Internetowy sklep medyczny Lumamed – wszystko do Twojego gabinetu
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa dostawa już od 350 złotych 📦

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - strona przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów.

O jakich akcesoriach nie można zapomnieć w gabinecie diagnostycznym?

blog Lumamed
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Czym jest gabinet diagnostyczny?

Gabinet diagnostyczny to miejsce, w którym specjaliści zajmują się analizowaniem materiału genetycznego pacjenta. To właśnie do tego miejsca trafiają na przykład próbki moczu, czy krwi. Przeprowadzenie badania wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, dlatego konieczny jest wybór dopasowanych akcesoriów i narzędzi. Dzięki pracy specjalistów w gabinecie diagnostycznym pacjent może dowiedzieć się o schorzeniach oraz aktualnym stanie swojego zdrowia. Warto pamiętać, że badania wyglądają różnie – przed wykonaniem jednego z nich, warto tę kwestię skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu. Celem każdego badania jest wykrycie ewentualnych chorób. Są także przeprowadzane do monitorowania postępów leczenia danego pacjenta. Jeżeli prowadzisz taką placówkę, musisz wiedzieć, jakie akcesoria do gabinetów diagnostycznych powinny Cię zainteresować. Przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie absolutnie podstawowych elementów, bez których przeprowadzanie wielu badań jest utrudnione bądź całkowicie niemożliwe.

Akcesoria do gabinetów diagnostycznych

Do akcesoriów stosowanych w gabinetach diagnostycznych zaliczamy między innymi pojemniki histopatologiczne. To zwykle niewielkie przedmioty o solidnej konstrukcji, w których należy umieścić materiał biologiczny wykorzystywany do dalszego badania. Analizę przeprowadza lekarz histopatolog, sprawdzając na przykład wycięte narządy pod kątem chorób. Warto wspomnieć, że to specjalista, z którym pacjent z reguły nie ma żadnego kontaktu. Lekarz poddaje materiał analizie, następnie opracowując wyniki. W ten sposób pacjent może dowiedzieć się o chorobie oraz określić jej stan i prognozę pod kątem wyzdrowienia. Pojemniki histopatologiczne do przechowywania wyciętych narządów są badane przez histopatologa, który następnie określa rodzaj schorzenia. Warto jednak zaznaczyć, że analizie poddaje się także materiały, które niekoniecznie są objęte chorobą. Wówczas lekarz wydaje wynik, w którym mówi o braku niepożądanych zjawisk. Pojemniki do badań histopatologicznych mogą mieć różne wymiary, więc należy dopasować je zależnie od tego, jaki materiał znajdzie się w ich wnętrzu. Zwykle to elementy niejałowe, przezroczyste. Posiadają miejsce na umieszczenie etykiety, na przykład z danymi pacjenta. Nakrętki tego rodzaju wyrobów muszą być szczelne. Dzięki temu pojemniki do badań histopatologicznych są niezawodne i powszechnie stosowane w diagnostyce.

Probówki do pobierania krwi

W gabinetach diagnostycznych regularnie badaniom poddaje się pobraną krew pacjentów. Tego rodzaju analiza jest niezwykle skuteczna, ponieważ pozwala efektywnie kontrolować stan zdrowia pacjenta, dodatkowo wykrywając ewentualne schorzenia. Z tego względu każdy gabinet powinien posiadać probówki do pobierania krwi. To niewielkie przedmioty wykonane zwykle z nietłukącego się tworzywa, posiadające etykietę do opisu. Górna część wyposażona jest w szczelne zamknięcie, w trosce o bezpieczeństwo pobranego materiału. Warto pamiętać, że pobieranie krwi może wyglądać różnorodnie. Gabinety diagnostyczne zwykle świadczą usługi takie jak:

  • badanie ogólne – ocena stanu zdrowia pacjenta, morfologia,
  • badanie infekcji – diagnoza choroby wirusowej,
  • badanie chorób autoimmunologicznych – ocena rozwoju zaburzeń układu immunologicznego,
  • badania nowotworowe – ocena ryzyka pojawienia się nowotworu,
  • badania ewentualnych nietolerancji i alergii – analiza alergenów,
  • badanie genetyczne – określanie wad wrodzonych, a także ryzyka zachorowania na choroby genetyczne, 
  • badanie hormonalne – diagnoza zaburzeń hormonalnych.

Probówki do pobierania krwi mogą posiadać aktywator. To wyroby powleczone drobinkami krzemionki, czyli ditlenek krzemu. Substancja ta powoduje proces krzepnięcia. Zależnie od tego, jaki dokładnie gabinet prowadzisz, sięgnij po produkty potrzebne do przeprowadzania diagnostyki materiału pobranego od pacjentów.

Pojemniki i worki na mocz

Do gabinetów diagnostyki medycznej trafiają także pojemniki na mocz. Jak sama nazwa wskazuje, to elementy przystosowane do zbierania i przechowywania moczu, który następnie będzie wykorzystany do badania. Zwykle lekarze specjaliści analizują ilość białka, glukozy, wapnia, a także amylazy. Warto także wspomnieć o workach na mocz – to wyroby przeznaczone do zbierania moczu w sposób pozaustrojowy. Najczęściej są tworzone z bezbarwnego tworzywa, co znacznie ogranicza ryzyko przepełnienia. Wyposażenie gwarantuje maksymalny poziom higieny oraz bezpieczeństwo. Worek na mocz sterylizowany jest tlenkiem etylenu, dlatego po otwarciu opakowania może być stosowany przez pacjenta. Zebrany materiał genetyczny pozwala specjalistom wychwycić wiele chorób oraz niebezpiecznych dolegliwości, których wcześniejsze leczenie jest wskazane ze względu na ryzyko utraty życia lub zdrowia. Kubeczek na mocz bez wątpienia powinien znajdować się w dosłownie każdym gabinecie diagnostycznym. Badanie tego materiału genetycznego należy do podstawowych czynności wielu placówek medycznych. Pojemnik na mocz może mieć różny rozmiar – zwykle objętość to 60 ml lub 100 ml.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru akcesoriów do gabinetu diagnostycznego?

Wybierając kubeczek na mocz, lub jakikolwiek inny element do gabinetu diagnostycznego, pamiętaj, aby decydować się na sprzęt z górnej półki, zapewniający maksymalną jakość. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wyposażenie zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa pacjentom, a wyniki badania diagnostycznego okażą się w pełni prawidłowe. Dodatkowo pamiętaj, aby sięgnąć po produkty idealnie dopasowane do usług świadczonych przez gabinet. Jeżeli należysz do osób o szczególnych wymaganiach, sprawdź, czy wybrane wyroby posiadają stosowne certyfikaty, na przykład potwierdzające jakość wykonania w myśl starannie dobranych surowców i niezawodnych technik produkcji.

Komentarze do wpisu (0)

 

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z naszą działalnością. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Lumamed sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą w Warszawie (05-077) przy ul. Poezji 17A, NIP 5242907172. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na lumamed.pl/rodo.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium